Nová Paka 8.5.2011

Minulý víkend se jel v Nové Pace druhý závod Mascomcupu 2011. Tento závod se jel při MMČR v autocrosse. Sobotní treninky nepřinesly žádné překvapení. Na předních příčkách se umístili Jirka Havelka, Honza Kuneš, Ondra Šlechta a čtvrté místo patřilo Pavlu Koutnému, který se tímto závodem zapojil do letošního Mascomcupu.

V neděli ráno při startu první rozjíždky se zřejmě všem jezdcům do mysli odrazila rudá barva novopacké hlíny, která zapůsobila jak rudá vlajka na býky. Všichni se bezhlavě vřítili do první zatáčky nedbaje veškerých pravidel a férového závodění. Nejvíce na to doplatil nejmladší jezdec Robert Škola junior, který skončil na střeše. Rozjíždka se opakovala v podobném duchu takže poškozeno bylo více kartů. Po boudě Marka Hamrleho se rozjíždka opakovala dotřetice. Vyhrál Jirka Havelka před Ondrou Šlechtou a Pavlem Koutným, který se s kartem rychle seznámil i přesto, že jeho hlavní závodní dráha se odehráva v reallycrossové Fiestě.

Jak mávnutím kouzelného proutku se změnila druhá rozjíždka v bezkontaktní férovou jízdu. kterou vyhrál Honza Kuneš,druhý Pavel Koutný, třetí Ondra Šlechta a čtvrtý Sláva Ducháček.

Třetí jízda měla podobný výsledek Honza Kuneš, Pavel Koutný, Sláva Ducháček a čvrtý stále se zlepšující Jakub Mrvka, kterého snad konečně začal poslouchat jeho speciál.

Na start finále se zařadilo všech 16 startujících. Po předčasném startu Jakuba Mrvky, který na tuto chybu doplatil vyloučením z finálové jízdy, což je pro letošek novinka v předpisech i pro  autocross   pro technický problém nenastoupil Marek Hamrle k druhému startu. Při druhém startu nejlépe zareagoval Jirka Havelka, který se již od druhé rozjíždky potýkal s problémy s převodovkou, kdy se musel obejít bez čtvrtého rychlostního stupně. V prvním kole bylo pořadí Havelka, Kuneš, Šlechta, Ducháček, Honzík , Koutný ..... . Ve druhém  kole měl Jirka Havelka defekt čehož využil Honza Kuneš, který se ujal vedení. Ondovi Šlechtovi nevyšlo předjetí Jirky Havelky a tím se na druhé místo dostal Sláva Ducháček.  V tu chvíli jel na čtvrtém místě Mára Honzík, za ním Pavel Koutný, který se zdržel na startu, za ním Vladimír Balatka a sedmý vrchař Milan Svoboda. Ve čtvrtém kole odstoupil po defektu Martin Šimánek a pro poruchu Robert Vítek. Tito jezdci odstavili svá auta mimo trat, přesně tak jak to má být, takže nebyly vyvěšeny  žádné žluté vlajky a zbylý jezdci tudíž mohli bojovat o svá místa po celé délce trati. Kolo před koncem prořadil Mára Honzík a zkušený Pavel Koutný toho okamžitě využil. Do cíle si bezpečně dojel pro vítězství Honza Kuneš, druhé místo patřilo Slávu Ducháčkovi, třetí byl vítěz ze Sosnové Ondra Šlechta. Čtvrtý dojel Pavel Koutný, pátý Marek Honzík. šestý Vladimír Balatka, sedmý Milan Svoboda a osmý Jirka Rezek. Dále byli Robert Škola, Roman Zwiefelhofer,Michal Andrýs, který dokončil závod se ztrátou jednoho kola.

Jezdci si závody užili, až na Jirku Havelku, který bude muset vyřešit problém s převodovkou k žádnému závažnějšímu poškození nedošlo a karty jsou připraveny na další závody do Humpolce, které se jedou 04.-05-června.

 

První závod - Sosnová 10.4.2011

Divize KARTCROSS zahájila letos již druhý ročník seriálu KartCross MASCOMCUP 2011.V letošní sezoně je  připraveno  již 18 speciálu, z nichž se jich 15 představilo v premiérovém závodě v Sosnové u České Lípy.

Celé závody proběhly v relativně klidné atmosféře, i když nervy jezdců , mechaniků i příznivců kartcrossu pracovaly naplno.

Všichni byli plni očekávání, jak se bude dařit  zbrusu novým jezdcům , kterých se v Sosnové představilo hned několik. Sláva Ducháček, Robert Škola jnr. (jezdec Racer bugy), Robert Vítek a Jiří Rezek. Dále jsme měli možnost vidět jezdce, kteří  si karty malinko oťukli již loni a to Honzu Kuneše,  Vladimíra Balatku, Jakuba Mrvku, Romana Zwiefelhofera. Na startu samozřejmě nechyběly stálice kartcrossu, jako např. Jirka Havelka, Ondřej Šlechta, Marek Honzík,  Martin Šimánek.  Tito všichni již zmínění jezdci se budou účastnit kompletního seriálu MASCOMCUP 2011.  Zbylí startující: Tomáš Gomzjakov (jezdec juniorbugy), Tomáš Racek a Petr Novák se s kartem v Sosnové svezli  pouze jednorázově v pronajatých kartech.

Všem zasvěceným jistě neušlo, že na startovním roštu chyběl loňský mistr Roman Polák. Roman letošní sezonu závodit nebude, svůj speciál pronajímá mladému Robertu Školovi. Dále chyběl Michal Andrýs, kterého však uvidíme již v nadcházejícím závodě.

Po náročně zimní přípravě nám první závody byly velkou odměnou. Nenastaly téměř žádné technické problémy, byly jsme svědky jedné vážnější kolize ve 2. rozjíždce (Racek X Novák). Naštěstí se jezdcům  nic nestalo. Kart Tomáše Racka (pronajatý od Aleše Mrkáčka) už k dalšímu startu nenastoupil.

Všichni se těšili, jak budou jízdy v počtu 15 speciálů probíhat a bylo se opravdu na co dívat. Startovní pole bylo naprosto  vyrovnané, takže se na trati neustále něco dělo a měnilo se pořadí. Svými skvělými výkony překvapil nováček Sláva Ducháček a nejmladší jezdec v této kategorii  Robert Škola.

Ve finálové jízdě nastal rozhodující okamžik již v první zatáčce, kde po kolizi Romana Zwiefelhofra byli někteří karti zpomaleni. Za tento nezvládnutý manévr byl Roman Z. vyloučen ze závodu. O první příčku bojoval  po celou jízdu Ondra Šlechta s Honzou Kunešem. Ten, který nakonec viděl jako první šachovnicovou vlajku byl po perfektním výkonu  Ondra Šlechta. Hned za ním Honza Kuneš. Třetí dorazil do cíle nováček Sláva Ducháček, který předváděl výborné  výkony po celý den, avšak ve finále doplatil na kolizi Romana Zwiefelhofera  v první zatáčce . Za ním Jirka Havelka, který svůj speciál osadil novým motorem Kawasaki,  který zřejmě bude potřebovat nepatrně doladit. Na pátém místě se umístil Marek Honzík, na šestém Martin Šimánek  …..  další pořadí v rubrice výsledky.

Věříme, že diváci i jezdci byli se závodem spokojeni.  Někdo objevil po zimní přípravě nedostatky, které do dalších  závodů jistě  odstraní. Příští závod se jede v Humpolci  23.dubna, tento závod není v plánovaném kalendáři, jedná se o volný vložený závod, ale nebojte se účast bude hojná, zúčastní se ho téměř všichni jezdci capu. Další bodovaný závod se jede v Nové Pace 07.-08.května při MMČR v autocrosse.

 

 

 

Nové karty k pronájmu

Chceme Vám představit speciály, které jsme připravili pro letošní sezonu pro jezdce, kteří mají auta u nás v pronájmu.

Celý článek...

 

Školení jezdců

Připomínáme všem jezdcům, že tuto neděli 13.03.2011 se koná školení jezdců v budově Autoklubu ČR  v Opletalově ulici, Praha1.

Účast nutná.