Přibice 16.-17.7.2011

Minulý víkend se jel další závod Kartcross Mascom Cupu v Přibicích. Celý závod provázelo vedro, oblaka prachu a ústavičné dohadování o čemkoliv. Ze závodu byl omluven Jirka Havelka, který se zranil v Přerově. Jako nováčka jsme přivítali Bořka Reicha, který přestoupil z Racerbuggy. Dorazili "lídři" tabulky Ondra Šlechta a Honza Kuneš. Dále o body bojovali Martin Šimánek, Robert Vítek, Michal Andrýs, Mára Honzík, Roman Zwiefelhofer a Jirka Rezek. Opět mezi nás zavítal vrchař Milan Svoboda s kolegou Luborem Novým.

Aktualizováno (Pátek, 29 Červenec 2011 00:41)

Celý článek...

 

Kart k pronájmu pro závody v Poříčí nad Sázavou

Pro nadcházející závod v Poříčí nad Sázavou se nám uvolnil jeden kart. Bližší informace ohledně pronájmu na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Přerov

Tento víkend se jelo až v "dalekém" Přerově. Nepřijel Jakub Mrvka, Robert Vítek, ze zdravotních důvodu nepřijel B. Reich, který se nám ještě na trati nepředstavil a Martin Šimánek.

Předpověd počasí, která nás strašila celý týden v podobě přívalových dešťů, nás vedla až k úvaze, zda závody v Přerově raději nezrušit. Počasí bylo nakonec ideální, větší déšt byl pouze v noci ze soboty na neděli,což nenapáchalo žádné škody.
Přerovská trať je jedna z nejrychlejších a je velké umění na této trati zajet rychlou jízdu, ale zároveň nepřesáhnout hranici svých i technických možností. Což bylo ještě umocněno tím, že na trati bylo několik hodně rozbitých míst. Což nesvědčilo hlavně dvoukolovým kartům. Počínaje prvním treninkem nebyla nouze o malé, ale i velké karamboly. Nejhůře dopadl vítěz minulého závodu Jirka Havelka, který byl po své nehodě odvezen do nemocnice s podezřením na zlomený obratel. Další nehoda se odehrála na mamutím skoku, kde zřejmě Honza Kuneš zkoušel, jak daleko doskočí. Kolo co kolo se vzdálenost zvětšovala. Poté co dle přihlížejících přesáhla v posledním kole tréninku unosnou mez dopadl kárt na špičku a něklolikrát  se překulil. Jezdec si "pouze" narazil loket, ale auto poničil natolik, že nebylo možno druhý den v závodě pokračovat.

Do nedělních rozjížděk se nastoupilo bez vítězů treninku. Prvního Havelky a druhého Kuneše.

První rozjíždku vyhrál Pavel Koutný, následován Ondrou Šlechtou a Slávou Ducháčkem.  Druhá rozjíždka patřila Odrovi Šlechtovi za ním Ducháček, Koutný, čtvrtý opět Jirka Rezek a páte místo bylo pro Vladimíra Balatku. O druhou pětici míst  bojovali Michal Andrýs, Roman Zwiecelhofer, Otakar Výborný a Mára Honzík, který si na tento závod půjčil kart od Romana Poláka. Očekával, že s tímto vozem, který je osazen kvalitnějším motorem se zapojí do boje o přední příčky. Nakonec dojížděl na mnohem horších místech než se svým kartem, jelikož motor měl po celý závod výpadky výkonu. Třetí rozjíždku vyhrál opět Ondra Šlechta, za ním Ducháček, třetí byl Jirka Rezek, čtvrtý Pavel Koutný.

Po startu finálové jízdy byly vyvěšeny červené vlajky, které nesignalizovaly předčasný start, ale nehodu Vladimíra Balatky, který si také vyzkoušel kotrmelce na přerovské trati. Druhý start se nejlépe vydařil Ondrovi Šlechtovi, za ním Sláva Ducháček, Pavel Koutný a Jiří Rezek. V tomto pořadí dojeli až do cíle. Pátý dojel Otakar Výborný, šestý Michal Andrýs, který se také trápil celý víkend s motorem, sedmý Roman Zwiecelhofer a osmý Mára Honzík. Vladimír Balatka vyvázl z nehody bez zranění s mírně poškozeným vozem.

Do dalších závodů v Přibicích 16.-17. července zbývá spousty času, kteří mnozí využíjí na opravy speciálů po přerovském závodě. Věříme, že se uzdraví Bořek Reich, který by si jistě rád odbyl svojí premieru s kartem na domovské přibické trati.

Aktualizováno (Čtvrtek, 21 Červenec 2011 21:44)

 

Testování tlumičů

Dnes se na trati v Poříčí nad Sázavou uskutečnilo testování pružin, které dopadlo velmi dobře. Nové pružiny vylepší hlavně ovladatelnost auta, kdy se auto ve smyku mnohem lépe řídí a je celkově snadněji  ovladatelné.

Nově budou k dispozici 2 druhy pomocných pružin a 1 pružina hlavní. K prodeji budou do příštích závodů (v Přerově), kdy budou zároveň i povoleny k používání v našem cupu.

 

Nová Paka 8.5.2011

Minulý víkend se jel v Nové Pace druhý závod Mascomcupu 2011. Tento závod se jel při MMČR v autocrosse. Sobotní treninky nepřinesly žádné překvapení. Na předních příčkách se umístili Jirka Havelka, Honza Kuneš, Ondra Šlechta a čtvrté místo patřilo Pavlu Koutnému, který se tímto závodem zapojil do letošního Mascomcupu.

V neděli ráno při startu první rozjíždky se zřejmě všem jezdcům do mysli odrazila rudá barva novopacké hlíny, která zapůsobila jak rudá vlajka na býky. Všichni se bezhlavě vřítili do první zatáčky nedbaje veškerých pravidel a férového závodění. Nejvíce na to doplatil nejmladší jezdec Robert Škola junior, který skončil na střeše. Rozjíždka se opakovala v podobném duchu takže poškozeno bylo více kartů. Po boudě Marka Hamrleho se rozjíždka opakovala dotřetice. Vyhrál Jirka Havelka před Ondrou Šlechtou a Pavlem Koutným, který se s kartem rychle seznámil i přesto, že jeho hlavní závodní dráha se odehráva v reallycrossové Fiestě.

Jak mávnutím kouzelného proutku se změnila druhá rozjíždka v bezkontaktní férovou jízdu. kterou vyhrál Honza Kuneš,druhý Pavel Koutný, třetí Ondra Šlechta a čtvrtý Sláva Ducháček.

Třetí jízda měla podobný výsledek Honza Kuneš, Pavel Koutný, Sláva Ducháček a čvrtý stále se zlepšující Jakub Mrvka, kterého snad konečně začal poslouchat jeho speciál.

Na start finále se zařadilo všech 16 startujících. Po předčasném startu Jakuba Mrvky, který na tuto chybu doplatil vyloučením z finálové jízdy, což je pro letošek novinka v předpisech i pro  autocross   pro technický problém nenastoupil Marek Hamrle k druhému startu. Při druhém startu nejlépe zareagoval Jirka Havelka, který se již od druhé rozjíždky potýkal s problémy s převodovkou, kdy se musel obejít bez čtvrtého rychlostního stupně. V prvním kole bylo pořadí Havelka, Kuneš, Šlechta, Ducháček, Honzík , Koutný ..... . Ve druhém  kole měl Jirka Havelka defekt čehož využil Honza Kuneš, který se ujal vedení. Ondovi Šlechtovi nevyšlo předjetí Jirky Havelky a tím se na druhé místo dostal Sláva Ducháček.  V tu chvíli jel na čtvrtém místě Mára Honzík, za ním Pavel Koutný, který se zdržel na startu, za ním Vladimír Balatka a sedmý vrchař Milan Svoboda. Ve čtvrtém kole odstoupil po defektu Martin Šimánek a pro poruchu Robert Vítek. Tito jezdci odstavili svá auta mimo trat, přesně tak jak to má být, takže nebyly vyvěšeny  žádné žluté vlajky a zbylý jezdci tudíž mohli bojovat o svá místa po celé délce trati. Kolo před koncem prořadil Mára Honzík a zkušený Pavel Koutný toho okamžitě využil. Do cíle si bezpečně dojel pro vítězství Honza Kuneš, druhé místo patřilo Slávu Ducháčkovi, třetí byl vítěz ze Sosnové Ondra Šlechta. Čtvrtý dojel Pavel Koutný, pátý Marek Honzík. šestý Vladimír Balatka, sedmý Milan Svoboda a osmý Jirka Rezek. Dále byli Robert Škola, Roman Zwiefelhofer,Michal Andrýs, který dokončil závod se ztrátou jednoho kola.

Jezdci si závody užili, až na Jirku Havelku, který bude muset vyřešit problém s převodovkou k žádnému závažnějšímu poškození nedošlo a karty jsou připraveny na další závody do Humpolce, které se jedou 04.-05-června.

 

První závod - Sosnová 10.4.2011

Divize KARTCROSS zahájila letos již druhý ročník seriálu KartCross MASCOMCUP 2011.V letošní sezoně je  připraveno  již 18 speciálu, z nichž se jich 15 představilo v premiérovém závodě v Sosnové u České Lípy.

Celé závody proběhly v relativně klidné atmosféře, i když nervy jezdců , mechaniků i příznivců kartcrossu pracovaly naplno.

Všichni byli plni očekávání, jak se bude dařit  zbrusu novým jezdcům , kterých se v Sosnové představilo hned několik. Sláva Ducháček, Robert Škola jnr. (jezdec Racer bugy), Robert Vítek a Jiří Rezek. Dále jsme měli možnost vidět jezdce, kteří  si karty malinko oťukli již loni a to Honzu Kuneše,  Vladimíra Balatku, Jakuba Mrvku, Romana Zwiefelhofera. Na startu samozřejmě nechyběly stálice kartcrossu, jako např. Jirka Havelka, Ondřej Šlechta, Marek Honzík,  Martin Šimánek.  Tito všichni již zmínění jezdci se budou účastnit kompletního seriálu MASCOMCUP 2011.  Zbylí startující: Tomáš Gomzjakov (jezdec juniorbugy), Tomáš Racek a Petr Novák se s kartem v Sosnové svezli  pouze jednorázově v pronajatých kartech.

Všem zasvěceným jistě neušlo, že na startovním roštu chyběl loňský mistr Roman Polák. Roman letošní sezonu závodit nebude, svůj speciál pronajímá mladému Robertu Školovi. Dále chyběl Michal Andrýs, kterého však uvidíme již v nadcházejícím závodě.

Po náročně zimní přípravě nám první závody byly velkou odměnou. Nenastaly téměř žádné technické problémy, byly jsme svědky jedné vážnější kolize ve 2. rozjíždce (Racek X Novák). Naštěstí se jezdcům  nic nestalo. Kart Tomáše Racka (pronajatý od Aleše Mrkáčka) už k dalšímu startu nenastoupil.

Všichni se těšili, jak budou jízdy v počtu 15 speciálů probíhat a bylo se opravdu na co dívat. Startovní pole bylo naprosto  vyrovnané, takže se na trati neustále něco dělo a měnilo se pořadí. Svými skvělými výkony překvapil nováček Sláva Ducháček a nejmladší jezdec v této kategorii  Robert Škola.

Ve finálové jízdě nastal rozhodující okamžik již v první zatáčce, kde po kolizi Romana Zwiefelhofra byli někteří karti zpomaleni. Za tento nezvládnutý manévr byl Roman Z. vyloučen ze závodu. O první příčku bojoval  po celou jízdu Ondra Šlechta s Honzou Kunešem. Ten, který nakonec viděl jako první šachovnicovou vlajku byl po perfektním výkonu  Ondra Šlechta. Hned za ním Honza Kuneš. Třetí dorazil do cíle nováček Sláva Ducháček, který předváděl výborné  výkony po celý den, avšak ve finále doplatil na kolizi Romana Zwiefelhofera  v první zatáčce . Za ním Jirka Havelka, který svůj speciál osadil novým motorem Kawasaki,  který zřejmě bude potřebovat nepatrně doladit. Na pátém místě se umístil Marek Honzík, na šestém Martin Šimánek  …..  další pořadí v rubrice výsledky.

Věříme, že diváci i jezdci byli se závodem spokojeni.  Někdo objevil po zimní přípravě nedostatky, které do dalších  závodů jistě  odstraní. Příští závod se jede v Humpolci  23.dubna, tento závod není v plánovaném kalendáři, jedná se o volný vložený závod, ale nebojte se účast bude hojná, zúčastní se ho téměř všichni jezdci capu. Další bodovaný závod se jede v Nové Pace 07.-08.května při MMČR v autocrosse.

 

 

 

Nové karty k pronájmu

Chceme Vám představit speciály, které jsme připravili pro letošní sezonu pro jezdce, kteří mají auta u nás v pronájmu.

Celý článek...

 
Více článků...