Get Adobe Flash player

Rozhovor se Slávou DUCHÁČKEM

Rozhovor se Slávou Ducháčkem nejen o jeho závodění s kartem na eWRC.cz.

Aktualizováno (Středa, 10 Srpen 2011 13:47)

 

Body ze Sedlčan

Tak a je rozhodnuto!!! Offroadová komise, která měla rozhodnout o přidělení bodů z posledních závodů v Sedlčanech 29.-30.07., které byly pro nepřízeň počasí po  prvních rozjížďkách zrušeny se usnesla, že body nepřidělí žádné. Takže reallycrossaři budou bez bodů. Ale promotere MASCOM CUPu 2011 Roman Kalvoda se rozhodl, že kartcrossaře o body v žádném případě nepřipraví. Jelikož všichni jezdci, kteří do tohoto závodu nastoupili vyvinuli veliké úsilí, které by mělo být odměněno. Proto budou body přiděleny, dle umístění v první serii, dle kterého proběhlo i vyhlášení vítězů v Sedlčanech. Body budou samozřejmě započítány do celkových výsledků MASCOM CUPu 2011.

Fotogalerie ze Sedlčan od Jana PILÁTA

Aktualizováno (Středa, 10 Srpen 2011 12:01)

 

Karti v Sedlčanech

V sobotu se jel v sedlčanské kotlině další závod MASCOM CUPu tentokráte při závodech rallycrossu. Počasí, které nás děsilo už před závody v Poříčí, kdy se nakonec umoudřilo nám nyní dalo zabrat. Již v noci na sobotu a pak po celý den lilo a lilo.

Trať, která byla na závody perfektně připravena se proměnila v jednu velkou bahenní kaluž, ale ani to neodradilo kartcrossaře a vydali se vstříc měřenému treninku. Ve kterém se pro některé  překvapivě, pro jiné očekávaně nejvíce dařilo Romanu Kalvodovi, z jehož dílny pocházejí všechny u nás jezdící kárti. Druhý byl Honza Kuneš, třetí Sláva Ducháček.

Po dojetí měřených treninků probíhala v depu mezi jezdci  žhavá diskuze, zda  v těchto nepříznivých podmínkách pokračovat v závodě??? Při hlasování se vyjádřil Marek Hamrle, Honza Kuneš, Ondra Šlechta, Martin Šimánek.... pro , takže se přestalo mluvit a začalo se závodit.

Po divokém startu, kde Roman Kalvoda svojí chybou značně zkomplikoval jezdcům z druhé řady zejména Jakubu Mrvkovi a Romanu Zwiefelhoferovi průjezd první zatáčku se vydali karti do boje se svými soupeři, ale zároveň i s přírodou. Honza Kuneš  vyrazil do prvního kola né zcela dobrým směrem, jelikož zajel do úseku trati, který  se v prvním kole vynechává. Tato zajíždka ho stála mnoho času a zároveň mu zajistila diskvalifikaci. Ondrovi Šlechtovi se hned v první zatáčce zasekl plyn, takže trať opustil. Bohužel tak nešťastným způsobem, že byl vyloučen za jízdu v protisměru. Takže dva hlavní favoriti byli ze hry. Vedení se ujal Sláva Ducháček. Za ním jezdil Jakub Mrvka a na třetí místo se probojoval po ztrátě na startu Roman Kalvoda. S nepřízní počasí se poprali všichni jezdci statečně a většině se podařilo dojet zdárně do cíle. Svůj první zlatý věnec získal Sláva Ducháček, stříbrný byl místní Jakub Mrvka a bronzový věnec svůj taktéž první v kartcrosse získal Roman Kalvoda. Bramborovou medaili získal jako vždy Jirka Rezek. Pátý byl Martin Šimánek, šestý Roman Zwiefelhofer, sedmý Marek Hamrle a osmý Bořek Reich. Deváté a desáté místo patřilo diskvalifikovaným "lídrům" tabulky Ondrovi Šlechtovi a Honzovi Kunešovi. Neklasifikovaný byl Pavel Koutný, který přijel se svým speciálem do Sedlčan, ale na trať se vůbec neodvážil.

Jelikož byly po první jízdě závody zrušeny pro nepřízeň počasí bylo celkové pořadí určeno dle jediné odjeté rozjíždky. V současné chvíli ještě není jasné, zda budou  body přiděleny. Takže nevíme, jak výsledky ze Sedlčan ovlivní celkové pořadí. Až offroadová komise vyřkne verdikt budeme vás samozřejmě informovat.

Aktualizováno (Středa, 10 Srpen 2011 12:02)

 

Poříčí nad Sázavou 23.-24.7.2011

Minulý víkend se jel již šestý závod KartCross MASCOMCUPU a to na naší domovské trati v Poříčí nad Sázavou. Celý víkend vše skvěle klapalo, výborná organizace a 100% připravená trať stála pořadatele jistě velké úsilí. Jediným zklamáním byla neúčast freestylového motokrosaře Petra "Pilníka" Piláta  v našem seriálu. Pilník se v předešlém týdnu zranil a tak v kartu na trať nevyjel. Avšak slíbil, že si při nelbližší možné příležitosti kart velice rád vyzkouší. Během celého závodu se nic zvláštního nepřihodilo i když akrobatické kousky Honzi Kuneše hned v první zatáčce, první rozjížďky vypadaly všelijak, nic se nastalo. Ani ve výsledcích nedošlo k žádným zvratům.

 

Aktualizováno (Pátek, 29 Červenec 2011 00:39)

Celý článek...

 

Fotogalerie z Poříčí nad Sázavou 2011

Fotogalerie z Poříčí nad Sázavou: Kartcross.cz - Meila Rallycross.cz - David Jeřábek Mediasport.cz - Tomáš Němec

Aktualizováno (Pátek, 29 Červenec 2011 00:40)

 

Přibice 16.-17.7.2011

Minulý víkend se jel další závod Kartcross Mascom Cupu v Přibicích. Celý závod provázelo vedro, oblaka prachu a ústavičné dohadování o čemkoliv. Ze závodu byl omluven Jirka Havelka, který se zranil v Přerově. Jako nováčka jsme přivítali Bořka Reicha, který přestoupil z Racerbuggy. Dorazili "lídři" tabulky Ondra Šlechta a Honza Kuneš. Dále o body bojovali Martin Šimánek, Robert Vítek, Michal Andrýs, Mára Honzík, Roman Zwiefelhofer a Jirka Rezek. Opět mezi nás zavítal vrchař Milan Svoboda s kolegou Luborem Novým.

Aktualizováno (Pátek, 29 Červenec 2011 00:41)

Celý článek...

 

Kart k pronájmu pro závody v Poříčí nad Sázavou

Pro nadcházející závod v Poříčí nad Sázavou se nám uvolnil jeden kart. Bližší informace ohledně pronájmu na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .