Start Novinky

Poříčí nad Sázavou 23.-24.7.2011

Minulý víkend se jel již šestý závod KartCross MASCOMCUPU a to na naší domovské trati v Poříčí nad Sázavou. Celý víkend vše skvěle klapalo, výborná organizace a 100% připravená trať stála pořadatele jistě velké úsilí. Jediným zklamáním byla neúčast freestylového motokrosaře Petra "Pilníka" Piláta  v našem seriálu. Pilník se v předešlém týdnu zranil a tak v kartu na trať nevyjel. Avšak slíbil, že si při nelbližší možné příležitosti kart velice rád vyzkouší. Během celého závodu se nic zvláštního nepřihodilo i když akrobatické kousky Honzi Kuneše hned v první zatáčce, první rozjížďky vypadaly všelijak, nic se nastalo. Ani ve výsledcích nedošlo k žádným zvratům.

 

Celý článek...

 

Fotogalerie z Poříčí nad Sázavou 2011

Fotogalerie z Poříčí nad Sázavou: Kartcross.cz - Meila Rallycross.cz - David Jeřábek Mediasport.cz - Tomáš Němec

 

Přibice 16.-17.7.2011

Minulý víkend se jel další závod Kartcross Mascom Cupu v Přibicích. Celý závod provázelo vedro, oblaka prachu a ústavičné dohadování o čemkoliv. Ze závodu byl omluven Jirka Havelka, který se zranil v Přerově. Jako nováčka jsme přivítali Bořka Reicha, který přestoupil z Racerbuggy. Dorazili "lídři" tabulky Ondra Šlechta a Honza Kuneš. Dále o body bojovali Martin Šimánek, Robert Vítek, Michal Andrýs, Mára Honzík, Roman Zwiefelhofer a Jirka Rezek. Opět mezi nás zavítal vrchař Milan Svoboda s kolegou Luborem Novým.

Celý článek...

 

Kart k pronájmu pro závody v Poříčí nad Sázavou

Pro nadcházející závod v Poříčí nad Sázavou se nám uvolnil jeden kart. Bližší informace ohledně pronájmu na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Přerov

Tento víkend se jelo až v "dalekém" Přerově. Nepřijel Jakub Mrvka, Robert Vítek, ze zdravotních důvodu nepřijel B. Reich, který se nám ještě na trati nepředstavil a Martin Šimánek.

Předpověd počasí, která nás strašila celý týden v podobě přívalových dešťů, nás vedla až k úvaze, zda závody v Přerově raději nezrušit. Počasí bylo nakonec ideální, větší déšt byl pouze v noci ze soboty na neděli,což nenapáchalo žádné škody.
Přerovská trať je jedna z nejrychlejších a je velké umění na této trati zajet rychlou jízdu, ale zároveň nepřesáhnout hranici svých i technických možností. Což bylo ještě umocněno tím, že na trati bylo několik hodně rozbitých míst. Což nesvědčilo hlavně dvoukolovým kartům. Počínaje prvním treninkem nebyla nouze o malé, ale i velké karamboly. Nejhůře dopadl vítěz minulého závodu Jirka Havelka, který byl po své nehodě odvezen do nemocnice s podezřením na zlomený obratel. Další nehoda se odehrála na mamutím skoku, kde zřejmě Honza Kuneš zkoušel, jak daleko doskočí. Kolo co kolo se vzdálenost zvětšovala. Poté co dle přihlížejících přesáhla v posledním kole tréninku unosnou mez dopadl kárt na špičku a něklolikrát  se překulil. Jezdec si "pouze" narazil loket, ale auto poničil natolik, že nebylo možno druhý den v závodě pokračovat.

Do nedělních rozjížděk se nastoupilo bez vítězů treninku. Prvního Havelky a druhého Kuneše.

První rozjíždku vyhrál Pavel Koutný, následován Ondrou Šlechtou a Slávou Ducháčkem.  Druhá rozjíždka patřila Odrovi Šlechtovi za ním Ducháček, Koutný, čtvrtý opět Jirka Rezek a páte místo bylo pro Vladimíra Balatku. O druhou pětici míst  bojovali Michal Andrýs, Roman Zwiecelhofer, Otakar Výborný a Mára Honzík, který si na tento závod půjčil kart od Romana Poláka. Očekával, že s tímto vozem, který je osazen kvalitnějším motorem se zapojí do boje o přední příčky. Nakonec dojížděl na mnohem horších místech než se svým kartem, jelikož motor měl po celý závod výpadky výkonu. Třetí rozjíždku vyhrál opět Ondra Šlechta, za ním Ducháček, třetí byl Jirka Rezek, čtvrtý Pavel Koutný.

Po startu finálové jízdy byly vyvěšeny červené vlajky, které nesignalizovaly předčasný start, ale nehodu Vladimíra Balatky, který si také vyzkoušel kotrmelce na přerovské trati. Druhý start se nejlépe vydařil Ondrovi Šlechtovi, za ním Sláva Ducháček, Pavel Koutný a Jiří Rezek. V tomto pořadí dojeli až do cíle. Pátý dojel Otakar Výborný, šestý Michal Andrýs, který se také trápil celý víkend s motorem, sedmý Roman Zwiecelhofer a osmý Mára Honzík. Vladimír Balatka vyvázl z nehody bez zranění s mírně poškozeným vozem.

Do dalších závodů v Přibicích 16.-17. července zbývá spousty času, kteří mnozí využíjí na opravy speciálů po přerovském závodě. Věříme, že se uzdraví Bořek Reich, který by si jistě rád odbyl svojí premieru s kartem na domovské přibické trati.

Aktualizováno (Čtvrtek, 21 Červenec 2011 21:44)

 

Testování tlumičů

Dnes se na trati v Poříčí nad Sázavou uskutečnilo testování pružin, které dopadlo velmi dobře. Nové pružiny vylepší hlavně ovladatelnost auta, kdy se auto ve smyku mnohem lépe řídí a je celkově snadněji  ovladatelné.

Nově budou k dispozici 2 druhy pomocných pružin a 1 pružina hlavní. K prodeji budou do příštích závodů (v Přerově), kdy budou zároveň i povoleny k používání v našem cupu.

 
Více článků...